Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

کفش کالج زنانه و دخترانه | فروش تکی و عمده

بازگشت به Blog
کفش کالج زنانه و دخترانه | فروش تکی و عمده

کفش کالج زنانه و دخترانه | فروش تکی و عمده

کفش کالج زنانه و دخترانه یا لوفر (Loafer) نوعی کفش است که به راحتی پوشیده و در آورده می‌شود. زیرا هیچ‌گونه بَندی ندارد‌. این مدل کفش از دیرباز در فرهنگ‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌‎گرفت و به عنوان پاپوش مخصوص فضای داخل کاربرد داشت. اما امروزه این مدل به کفشی مخصوص فضای بیرون تبدیل شده است. کفش های کالج زنانه و دخترانه با رنگ بندی های خاص و تنوع مدل بسیار پر طرفدار هستند که توسط تولیدی کفش کالج زنانه خانومم به فروش می رسد.

 

کفش کالج زنانه و دخترانه | فروش تکی و عمده

در این بخش قصد داریم شما را با تعریف کفش کالج زنانه و دخترانه ، انواع مدل های مختلف آن  و تاریجه پیدایش کفش آشنا کنیم. شاید از خودتان بپرسید که این مطالب اب کفش کالج زنانه و دخترانه چه ارتباطی دارد، لطفا کمی صبور باشید و با ادامه مطلب همراه ما باشید. پیشاپیش بابت همکاری با ما از شما تشکر می کنیم.

 

تغریف کفش

کَفش یا موزه (رایج در فارسی افغانستان) پاافزاری است برای محافظت و راحتی پای آدم به هنگام انجام کارهای گوناگون. پای آدم دارای استخوان‌های بیشتری نسبت به هر اندام دیگری از بدن می‌باشد. پا در برابر خطرهای محیطی همچون سنگ‌های تیز و زمین داغ آسیب‌پذیر است که کفش در برابر این آسیب‌ها از پا محافظت می‌کند. طراحی کفش‌ ها در طول زمان تغییرات بسیاری پیدا کرده، که ظاهر آن در اصل با کارکرد آن بستگی داشته‌است. کفش‌های امروزی در شیوه، پیچیدگی و هزینه تفاوت گسترده‌ای دارند.امروزه در طراحی کفش‌ها جنبهٔ آراستگی آن نیز در نظر گرفته می‌شود.

 

انواع کفش

کفش‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی دسته‌بندی کرد. برای نمونه، از نظر ظاهر و نحوه محکم شدن کفش در پا می‌توان کفش‌ها را به انواع بندی ، سگک دار و بی بند تقسیم کرد. همچنین جنس کفش می‌تواند از چرم یا مواد دیگر باشد و به همین روی ، می‌توان کفش‌های چرمی ، پلاستیکی ، کتانی ، چوبی en و مانند آن را متمایز کرد. از نظر جنسیت و سن و سال نیز می‌توان کفش‌ها را به گروه‌هایی مانند کفش های مردانه ، زنانه و زنانه – مردانه (هر دو جنس) ، بچه گانه ( کفش های دخترانه و پسرانه ) تقسیم کرد. از نظر کاربرد نیز کفش‌های معمولی ، ورزشی ، صنعتی و مانند آن قابل تشخیص هستند. تولیدی خانومم در زمینه فروش عمده کفش کالج زنانه و دخترانه در تهران می باشد.

 

 تاریخچه پیدایش کفش کالج زنانه و دخترانه

پنج هزار سال پیش، مصری‌ها چیزهایی شبیه کفش ساخته بودند. از کفش های مصری‌های قدیم می‌شود طرز زندگی و طبقات اجتماعی در آن زمان را فهمید. تمدن ایران، یونان و رم پوشینه‌های دیگری درست کردند که نشان دهنده طبقه اجتماعی فرد و میزان قدرت او بود. مردمی که اهل پز دادن بودند. کفش های پاشنه بلندی می‌پوشیدند که روی آن را با حریر بافته بودند . کفش های کالج زنانه و دخترانه هر چه پاشنه بلند‌تر بود ، موقعیت آن فرد بالا‌تر می‌رفت مثل اینکه در آن زمان کسانی که از بالا به همه چیزهای اطراف نگاه می‌کردند ، احساس قدرت زیادی می‌کردند. در قرن هجدهم هم اوضاع‌‌ همان طوری ماند و فقط شکل پاشنه‌ها تغییر کرد. به جای حریر هم از چرم رنگی استفاده کردند که به نظرشان بسیار زیبا بود.

از سال ۱۹۱۰ هم که تجارت جهانی کفش شکل گرفت و کشتی‌ها و هواپیما‌ها محموله‌ها را از این سر دنیا به آن طرف می‌بردند، فرهنگ کفش زنانه و دخترانه دنیا نیز درهم و برهم شد و کفش‌  شکل بین المللی به خود گرفتند. از آن به بعد کفش هم وارد صنعت‌های دیگر شد. صنعتی که باعث پیشرفت مدلینگ در جهان شد. و از زنان و دختران و مردان به عنوان مدال های تبلیغاتی استفاده کردند. با ادامه مطلب جهت اشنایی با کفش کالج زنانه ودخترانه همراه ما باشید.

 

مدل کالج کلاسیک
مدل کالج شانل
مدل کالج خوکی
کالج های دیگر

برای مشاهده مدل های دیگر بر روی لینک ” مشاهده تمامی مدل ها  ” کلیک کنید

 

تاریخچه پیدایش کفش کالج زنانه و دخترانه

بومیان آمریکایی اولین افرادی بودند که کفش بدون بند (اسلیپ ان) را به نام موکاسین معرفی کردند. این موکاسین ها با مهره ها و منگوله ها تزئین شده بودند تا یک ظاهر منحصر به فردی را ایجاد کنند. بعدها توسط یک کفش ساز انگلیسی به نام ریموند لویس وایلد اسمیت طراحی شدند که در حال حاضر متعلق به یک شرکت کفش سازی تاسیس شده در سال 1225 می باشد.

وایلداسمیت یک نوع از کفش های اسلیپ ان را برای پادشاه جورج ششم برای پوشیدن در اطراف خانه به عنوان یک کفش راحتی خانه ساخت. پس از سالها توسعه و نسخه های بی شماری از این کفش ها ، کفش هایو راحت توسط آمریکایی ها پوشیده شدند که شروع به پوشیدن آنها در سالن های شهر در دهه های 1308 و 1298 کردند. این باعث شد که کفش های کالج زنانه و دخترانه و راحت تبدیل به یک کفش رسمی برای پوشیدن آقایان گردند. کفش کالج زنانه و دخترانه در اصل برای فقط زنان نیست.

در سال 1312، شرکت G.H.Bass، یک سازنده بوت از مین در آمریکا، یک مرد نروژی را دید که یک جفت کفش اسلیپ ان پوشیده است که این شرکت پس از آن این کفش ها را به تصویب رساند و آنها را ویجون نامید زیرا شبیه نروژی شنیده بود. شرکت باس با اضافه کردن نوارهای چرمی به جلوی کفش های کالج و راحت همراه با استفاده از الماس هایی یک نوع کفش های کالج زنانه و دخترانه و راحت جدید طراحی کرد که بعدا به عنوان لوفرهای پنی شناخته شدند. کفش کالج جز بهترین کفش ها برای بانوان می باشد.

 

 ویژگی کفش کالج زنانه و دخترانه

  • کالج یک کفش بدون بند است، اما در انواع خاص آن از بندهای بسیار کمی نیز استفاده می‌شود.
  • زیره تخت یا پاشنه‌ی کوتاه، ویژگی مهم و دوم کالج است.
  • چرم یا نبوک، جنس اکثر کفش‌های کالج است. و دخترونه

کفش کالج یکی از شاخص‌ترین و معمول‌ترین کفش است. گاهی در دسته کفش‌های غیر رسمی و راحتی هم قرار می‌گیرد. این کفش‌ها که معمولا آویز کوچکی هم در جلو دارد در حقیقت از دمپایی و کفش راحتی خانگی اقتباس شده‌اند.  راحتی در پوشیدن و سادگی طراحی آن‌ها را به یک انتخاب خوب تبدیل برای استایل نیمه رسمی و محیط‌های کاری تبدیل کرده است. کفش کالج زنانه و دخترانه را در جنس چرم طبیعی یا مصنوعی یا جیر و در انواع تخت یا پاشنه دار می‌توان مشاهده کرد. رنگ این کفش هرچه تیره‌تر باشد و از جنس چرم باشد حالتی رسمی‌تر دارد و هرچه روشن‌تر باشد و یا از جنس جیر باشد نیمه رسمی و غیررسمی است.

انواع سبک های کفش کالج

 

1: کالج ویلد اسمیتک

ویلد اسمیت رایج ترین سبک لوفر در انگلیس در نظر گرفته شده است. که در گذشته بیشتر در سبک های دخترانه و زنانه تولید و عرضه میگردید. به طور معمول از دوخت عمودی انگشت همراه با درز دندانه دار و انگشت تقویت شده برخوردار است. جلا و دوخت انگشتان پا که درخشش خوبی داشته باشد در کفش خودنمایی می کند تا تعریف واضحی از این کفش ارائه دهد.

 

 2: کالج آورنلد

 در اصل در اورلند ، نروژ توسعه یافته است ، این تغییر نوع لوافر دارای یک درز برجسته در قسمت فوقانی مشابه موکاسین است. زین برش باریکی را به قسمت بالای کفش اضافه می کند و باعث می شود کمتر در معرض انبساط قرار گیرد.

کفش کالج زنانه و  دخترانه 

3: کفش کالج پنی

 کفش راحتی یک طرح آمریکایی این مدل از کالج است. به لطف زین دوخته شده در قسمت فوقانی به راحتی قابل تشخیص است. زین خود دارای برش به اندازه کافی بزرگ است که یک پنی را نگه می دارد ، بنابراین نام آن کفش کالج  زنانه و دخترانه پنی است. اتفاقاً مخترع پنی لوفر علاقه داشت سکه هایی را در کفش خود نگه دارد تا همیشه پول برقراری تماس تلفنی داشته باشد.  

4: فش کالج دخترانه قایقی

این کفش ها در رویه خود دارای منگوله است. این منگوله ها روی نوار کفش دوخته شده و زیبایی خاصی به کفش می بخشند. کفش های کالج قایقی بیشتر از جنس چرم و جیر تولید می شوند و برای استایل های اسپرت و رسمی مناسب هستند. که در انواع سبک های زنانه و دخترانه تولید می شوند.

 

5: کالج زنانه کشیده

کفش راحتی کشیده شده به راحتی توسط یک فلپ قابل شناسایی است که با استفاده از رشته های چرمی یا منگوله در بالای قسمت کفش محکم شده است. بعضی از آن ها کمی متفاوت تر هستند. کفش کالج مناسب برای همه سنین و همه سلیقه ها هست.

6: کفش کالج ایتالیایی ( کفش کالج زنانه و دخترانه )

ظاهر “sprezzatura” ایتالیایی به شدت به لوفر وابستگی دارد تا یک ظاهر طراحی معمولی اما پیچیده را به پایان برساند. شاید بهترین نمونه از لوفرهای سبک ایتالیایی در ابتدا توسط آلدو گوچی در دهه ۱۹۵۰ به عنوان وسیله ای برای پذیرفتن بیشتر این سبک خاص در موارد رسمی طراحی شده باشد. کفش او در نهایت شباهت زیادی به یک کفش منگوله ای داشت با این تفاوت که او جایگزین منگوله را چیز دیگری قرار داده بود.

7: کفش کالج بلژیکی

ین سبک خاص نسبتاً جدید است. کالج بلژیکی دارای یک کمان کوچک در قسمت بالا برای اهداف تزئینی است. کفش ها به منظور ایجاد درز ظریف بر روی محصول نهایی ، در داخل کارخانه دوخته می شوند.

کفش کالج  زنانه و دخترانه به کفش های ساق کوتاهی میگویند که تا مچ پای شما را پوشش میدهند و راه رفتن با آنها بسیار راحت و بی دردسر است. این مدل کفش ها زنانه و دخترانه که به لوفر نیز معروف هستند سهم زیادی از بازار کفش را برای خود کنار گذاشته اند. بدون هیچ دخالت دست و بی دردسر به پا میروند و  خیلی راحت از پا خارج میشوند. این کفش ها بسیار مناسب برای رفتن به محل کار، مدرسه و دانشگاه، پیاده روی های کوتاه و … می باشند. اما در مسیرهای طولانی یک مقدار باعث خستگی پا میشوند. این کفش ها بسیار مناسب برای سه فصل سال یعنی پاییز، بهار و تابستان هستند و اصلا گزینه ی مناسبی برای فصل سرد سال نیستند.

 

مدل کالج کلاسیک
مدل کالج شانل
مدل کالج خوکی
کالج های دیگر

برای مشاهده مدل های دیگر بر روی لینک ” مشاهده تمامی مدل ها  ” کلیک کنید

 

اصول ست کردن کالج

 

۱ – ست کفش کالج با استایل روزمره و لباس‌های سرهمی

زمانی که حرف از کالج در میان باشد، کفش کالج زنانه و دخترانه در یک استایل روزمره، اولین چیزی است که در ذهن تصویر می‌شود. شلوارهای جین، شومیزهای روزمره، لباس‌های سرهمی و … را از قلم نیندازید.

 

۲ – ست کفش کالج زنانه و دخترانه با استایل راک اند رول

شاید یکی از ساده ترین راه های پوشیدن کفش کالج زنانه و دخترانه مورد علاقه تان ، ست کردن آن با یک استایل راک اند رول باشد. یک جین رنگ تیره به تن کنید و پس از آن به سراغ کت یا کاپشن چرم خود بروید. البته لایه‌ی زیرین رنگ روشن را فراموش نکنید. حالا تنها چیزی که این استایل را کامل می کند، یک جفت کفش کالج است.

 

۳ – کفش کالج در یک استایل تک رنگ

کالج به قدری انعطاف پذیر است که به راحتی در استایل‌های Bold یا تک رنگ ، به کار می‌رود. در این نوع استایل، ترجیحا از کیف، کفش کالج زنانه و دخترانه یا مانتویی استفاده کنید که پارچه‌های طرح‌داری دارند. هم چنین می توانید کفش کالج زنانه و دخترانه را به سادگی با انواع لباس ست کنید.

 

۴ – ست کفش کالج با تیپ اداری

استایل اداری یکی از پرکاربردترین تیپ‌های موقعیتی است. برای ست کردن کفش کالج زنانه و دخترانه با استایل اداری، بهتر است که از انسجام رنگ‌های تیره بپرهیزید. با رنگ‌هایی که از میان آن‌ها حق انتخاب دارید، بازی کنید و از استفاده از یک رنگ بپرهیزید.

چیزی که واضح است، ویژگی‌های کفش کالج زنانه و دخترانه موجب شده که این کفش سال‌های زیادی عضو ثابت و همیشگی فشن باشد و قطعا در آینده نیز خواهد بود. انعطاف‌پذیری کالج بسیار بالاست و همان‌طور که دیدید، ست کردن کفش کالج زنانه و دخترانه با استایل‌های متنوع بسیار راحت است. اگر هنوز یکی از آن کالج‌های راحت را در کمد خود ندارید، شاید وقت تجدید نظر باشد.

 

نحوه ست کردن کفش های لوفر یا کالج

برای ظاهری موقر، آن‌ها را با شنل یا پانچویی خاص بپوشید. ولی اگر نمی‌خواهید زیاد جلب‌توجه کنید، با یک جفت شلوار جذب بپوشید. حواستان به مچ پا های خود هم باشد. اگر هم می‌خواهید با لوفرهای خود شلوارک بپوشید، بهتر است سبک و سیاقی قدیمی داشته باشد.درنهایت، به رنگ‌ها هم توجه کنید. اگر رنگ کفش رسمی‌ شما قهوه‌ای ست از پوشیدن لباس مشکی، خاکستری روشن و آبی پرهیز کنید. اما با سبز، خاکی، سفید، قرمز یا بنفش سیر عالی به نظر خواهید رسید. مهم‌ترین قانون پوشیدن کفش‌های رسمی مردانه، تیره‌تر بودن کفش از لباس است. اما رنگ‌های روشنی چون کرم یا رنگ پوست، پاهای شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد. با پخش عمده کفش زنانه خانومم همراه ما باشید که در زمینه کفش کالج زنانه و دخترانه فعالیت دارد

 

انواع کفش لوفر یا کفش کالج زنانه و دخترانه

لوفرها زیپ و بند ندارند و معمولا نوک متمایل به گرد دارند. که برای پاهای زنانه و دخترانه مناسب هستند. به همین دلیل کفش کالج زنانه و دخترانه طرفداران زیادی را در سرتاسر دنیا دارد.

 

1: کفش لوفر کلاسیک

این مدل از کفش زنانه لوفر دقیقا قالب سایر مدل های لوفر را دارد. اما منگوله ی روی آن را ندارد.این کفش زنانه را می توانید به صورت پوست حیوانات مثلا پوست ماری یا پلنگی ببینید.

2: کفش کالج زنانه و دخترانه پاشنه دار

در حالی که به طور سنتی لوفرها تخت و بدون پاشنه هستند. اما برخی سازندگان این مزیت را به آن افزوده اند که به مدل کلاسیک پاشنه اضافه کرده اند. لوفر بدون پشت یکم غیرمعمول است. شبیه کفش Mule می‌شوند.در واقع مثل صندل های راحتی می شوند که به عنوان روفرشی نیز می توانید استفاده کنید.

 

3: کفش لوفر نوک تیز

لوفرها در طول زمان تکامل داشته اند.  برخی از آنها صورت و نوک باریک تری دارند. این مدل لوفر را می توانید در جنس های مدل فلزی طلایی و نقره ای یا مدل های مجلسی تر پیدا کنید.

 

کالج با جوراب یا بدون جوراب؟

به دلیل سایز کوچک کفش های کالج زنانه و دخترانه بیرون زدن جوراب از کفش  بیشتر افراد سعی میکردند هنگامی که کفش کالج زنانه ودخترانه و مردانه می پوشند از جوراب استفاده نکنند. چون پیدا بودن جوراب هنگامی که از کالج استفاده میکنید جلوه ی خوبی به تیپ و استایل نمی دهد. زنانه و دخترانه

نپوشیدن جوراب هم مشکلات خود را برای پا به همراه دارد و باعث عرق کردن زیاد پا و تجمع میکروب ها در لابه لای انگشتان پا میشود. تمام این موارد دلیل بر این شد که جوراب هایی به اسم جوراب کالج تولید شوند تا کسانی که از کفش های کالج زنانه و دخترانه استفاده میکنند بتوانند جورابی بپوشند که از کفش بیرون نزند. پوشیدن کفش کالج زنانه و دخترانه بدون جوراب بسیار برای پاها مضر بوده و باعث ایجاد بیماری های پوستی میشود. پس تا حد امکان هنگام پوشیدن کفش کالج زنانه و دخترانه از جوراب کالج برای پوشش پا استفاده نمایید.

 

با کفش های کالج زنانه و دخترانه چه جورابی بپوشیم؟

بهترین و مناسب ترین مدل جوراب برای کفش های کالج زنانه و دخترانه ، جوراب های کالج هستند. ساق این مدل از جوراب ها بسیار کوتاه و تقریبا بدون ساق هستند و تا زیر مچ پا را پوشش میدهند. در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار موجود می باشند. این جوراب ها برای پوشش داخل خانه بخصوص برای کسانی که مشکلات پوستی دارند نیز بسیار مناسب است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به Blog