Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

نحوه فروش کفش زنانه و دخترانه

بازگشت به Blog

نحوه فروش کفش زنانه و دخترانه

همه به کفش احتیاج دارند و بیشتر ما جفت بیشتری از نیاز خود داریم. اما چگونه می توانید کفش هایی را به افرادی که قبلاً آن را دارند بفروشید؟ چه در فروشگاه باشد و چه به صورت آنلاین (و ما هر دو را پوشش خواهیم داد)، پاسخ با تخصص و لبخند است. این دو مورد منجر به این می شود که مشتریان کاملاً جدید در طول عمر مشتری خود شوند و موفقیت در تجارت شما را تضمین کنند. با خانومم جهت پخش عمده کفش زنانه همراه ما باشید.

 

اصول فروش حضوری کفش و انتخاب آن

یکی از شغل هایی که امروزه بسیار مورد توجه شرکت هاست و افراد متعددی هم در آن کار می کنند، ویزیتوری یا همان فروش حضوری است، فروشنده هایی که برای فروش محصولات (غذایی، بهداشتی و …) به فروشگاه ها و مغازه ها مراجعه می کنند و با معرفی محصول، سفارش دریافت می کنند و هر چه میزان این سفارش بیشتر باشد پورسانت و دریافتی بیشتری خواهند داشت.

1.محصول خود را بهتر از مشتری خود درک کنید.

مشتری شما برای کسب دانش ، تخصص و بهترین کفشی که احتمالاً با آن بسته می شود ، به شما مراجعه می کند. در این شرایط ، شما باید متخصص باشید. فقط کفش را به آنها نشان ندهید بلکه به آنها کمک کنید چیز جدیدی در مورد محصول یاد بگیرند. از چه موادی ساخته شده است؟ از چه فصلی است؟ از چه چیزی الهام گرفته شده است؟
این همچنین می تواند به شما کمک کند چیز دیگری ارائه دهید ، در صورتی که کفشی که برای اولین بار از آن استفاده نشده است ، کار نکند. با داشتن دانش دائره المعارف از همه چیزهایی که ارائه می دهید، مطمئناً چیزی را پیدا خواهید کرد که نظر آنها را جلب کند. خانومم به عنوان فروشنده عمده کفش زنانه در تهران در خدمت شماست.

 

2.بشناسید که مصرف کننده شما کیست و به دنبال چه چیزی است.

با گذشت زمان ، به آرامی قادر به شناسایی انواع مشتری ها خواهید بود (البته به طور کلی صحبت می کنیم). شما مشتریانی را که دارای حس هدف و مشتریانی هستند که فقط در حال مرور هستند ، مشتریانی را که دقیقاً می دانند به دنبال چه چیزی هستند و هیچ سرنخی را نمی شناسند. اما فراتر از این ، از آنها سوال کنید. آنها را بشناسید. وقتی اطلاعات آنها مفید باشد، در نهایت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه آنها می شود!
هدف شما استقبال و ملاقات با هر مشتری است که در خانه شما راه می رود. لبخند بزنید و در اسرع وقت ، بدون تکان دادن ، سراغ آنها بروید تا رابطه برقرار کنید. یک ثانیه به آنها فرصت دهید تا فروشگاه را ارزیابی کنند و سپس از اوضاع روزشان بپرسید و چگونه می توانید کمک کنید.

 

3.از مشتری بخواهید تا کفش را امتحان کند.

پیشنهاد دهید هر دو پای آنها را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید اندازه آنها 100٪ دقیق است. این نیز با مارک کمی متفاوت خواهد بود. در حالی که آنها نشسته اند از آنها بپرسید که برای کمک به شما در شناسایی نیازها و بهبود تجربه آنها از چه کفشی استفاده می شود.
از مشتری خود بخواهید هر دو کفش را امتحان کند و در آن راه برود. اگر کفش ها روی پاها بالا و پایین می خورند یا انگشتان انگشتانشان را نیشگون می گیرند ، پیشنهاد کنید اندازه یا سبک دیگری بگیرید.
به انبار بروید و کفش های درخواستی را برگردانید، احتمالاً جفت هایی را که کمی بزرگتر یا کوچکتر هستند، به هر حال برگردانید (مخصوصاً اگر گفته شود که بعضی اوقات بین دو اندازه به عقب و جلو می روند). جهت پخش عمده کفش اسپرت زنانه با خانومم در تماس باشید.

 

4.انتخاب پیشنهاد

فرض کنیم شما مشتری دارید که به دنبال یک پاشنه برهنه و مات آمده است. آنها یکی را انتخاب کرده و از شما درخواست می کنند که اندازه آنها را بگیرید. در حالی که آن جفت را بازیابی می کنید. چند کفش پاشنه بلند برهنه و مات بگیرید که فکر می کنید دوست دارند. آنها حتی شاید عجله و شتابزدگی برای یافتن کفش مناسب را متوجه دیگران نکرده باشند.
اگر از کفشی که در صفحه نمایش ندارید مطلع شوید، این دو برابر می شود. به همین دلیل بهتر است موجودی خود را مانند پشت دست خود بدانید . ممکن است در آنجا فروش دیگری انجام شود که در غیر این صورت انجام نمی دهید. خانومم به عنوان بنکدار کفش زنانه در تهارن در خدمت شماست.

 

5.مشتری خود را در مورد محصول آموزش دهید.

به آنها در مورد کیفیت، مد، راحتی و ارزش کفش خود بیاموزید . از این طریق می توانید راه حل ها و مزایایی را برای مشتری خود فراهم کنید . اگر درباره آن کفش بازخوردی می دانید، آن را به مشتری جدید خود بگویید . به آنها بگویید که مشتریان دیگر می گویند بسیار راحت است، یا اینکه یک جفت تمایل دارد که از جفت دیگر سبقت بگیرد.

برای ورود به کانال تلگرام پخش عمده کفش بر روی لینک کلیک کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به Blog